Китайські чи все-таки тайські?

Китайські чи все-таки тайські?

Тайський масаж з’явився біля 2500 років назад, синтезувавши в собі знання народної тайської медицини, китайської медицини та індійської аюрведи.
На теперішній час сформувались дві основні школи масажу. Це північний (королівський) стиль і південний. Останній характеризується більш жорсткою формою впливу, часто з відчуттям болю та дискомфорту в пацієнта.
Але основною спільною рисою обох шкіл є вченння про енергетичні меридіани (невидимі лінії в тілі, по яким циркулює енергія).
Часто можна почути питання: тайські меридіани і меридіани в китайській медицині це одне і теж? Відповідь неоднозначна… і так, і ні. Десять меридіанів (Сен-Сип) у тайському масажі об’єднують китайські меридіани (з прив’язкою до внутрішніх органів) і енергетичні канали індійської аюрведи (Іда, Пінгала, Сушумна).
В одній з найбільших шкіл північного тайського масажу, в якій я навчалась (м.Чанг Май, Таїланд ), меридіани (в особливості на ногах) подаються з опорою на китайську систему меридіан. І, дійсно, їх схожість дуже значна.
Також, Марія Меркаті, відомий автор книги «Тайський масаж» описує терапевтичні ефекти масажу використовуючи знання про меридіани жовчного та сечового міхура (знову ж таки китайська система).
Отже, є багато схожого, але є і відмінності … У тайців є свої секрети і, як завжди, важливими лишаються деталі… Кому цікаво розбиратися з цією темою, запрошую на майстер класи та курси по масажу 😊

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *